TÇCD Temel Eğitim Etkinlikleri: 10 yıllık bakış

Sayın Üyelerimiz,
Derneğimiz tarafından düzenlenen temel eğitim etkinliklerinin 10 yıllık geçmişinin değerlendirildiği, Çocuk Cerrahisi Dergisi'nde yayınlanan yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çocuklarda Özofagus Motilite Bozuklukları Sempozyumu

Değerli Çocuk Cerrahisi Ailesi,

Çocuklarda görülen özofagus motilite bozukluklarının tanı ve tedavisinde ortak dili oluşturmak, yüksek çözünürlüklü özofagus manometrisinin tanıdaki yerini tartışmak ve klinik izlemimize kazandırmak amacıyla Türk Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği ve Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği tarafından ‘Çocuklarda Özofagus Motilite Bozuklukları Sempozyumu düzenlenecektir. Sempozyum 25-27 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da ülkemizde konuyla ilişkili değerli bilim insanları ve yüksek çözünürlüklü özofagus manometrisi konusunda öncü yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca sempozyum sonrası belli sayıda katılımcı ile yabancı konukların katkıları ile olgular üzerinden yüksek çözünürlüklü manometri kursu düzenlenecektir. Sempozyum sonrası başlayacak olan VI. Yutma Bozuklukları Kongresi ile ortak oturumlar yanı sıra isteyen meslektaşlarımız bu kongreyi de takip etme olanağı bulabilecektir. Sempozyuma ait detaylara www.motiliteyutma2018.org adresinden ulaşılabilir.Önemli iki camianın bir araya geldiği, değerli konuşmacılar ve üst düzey bilimsel tartışmaları ve sosyal programı ile unutulmaz bir sempozyum olacağını ümit ettiğimiz toplantıya değerli katılımlarınızı bekleriz. Saygılarımızla.

Dr. Aydan Kansu                                                            Dr. Tutku Soyer

Türkiye Çocuk Cerrahisi Yeterlilik Kurulu Web Sitesi

Değerli Üyelerimiz,
Türkiye Çocuk Cerrahisi Yeterlilik Kurulu'nun faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz web sitesine http://tccyk.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de Çocuk Cerrahisinin Tarihçesi

Sayın S. N. Cenk Büyükünal'ın hazırladığı ve Çocuk Cerrahisi Dergisi'nde yayımlanan "Türkiye'de çocuk cerrahisinin tarihçesi" başlıklı yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de Çocuk Ürolojisinin Tarihçesi

Sayın S. N. Cenk Büyükünal'ın hazırladığı ve Çocuk Cerrahisi Dergisi'nde yayımlanan "Ülkemizde çocuk ürolojisinin gelişim sürecine bir bakış" başlıklı yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TÇCD Kursları

Sayın Üyelerimiz,
Bu yıl derneğimiz tarafından yapılacak olan kurslar aşağıda listelenmiş olup, kurs başvurularını www.tccd-kurs.org sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

 • Çocuklarda Rijid Bronkoskopi Kursu
       7 - 8 Ocak 2018
       Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul
 • Yenidoğan Cerrahisi Kursu
       7 - 8 Nisan 2018
       Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları SUAM

Bölgesel Toplantılar Serisi: 2

Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Temel Eğitim AKtiviteleri kapsamında düzenlenen bölgesel toplantılar serisinin İnguinoskrotal Bölge Hastalıkları konulu etkinliği 24 Mart 2018 tarihinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde gerçekleştirilecektir.
Toplantıya katılım ücretsiz olup ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantıda yer alan broşürden ulaşabilirsiniz.

EUPSA 2018

20 - 23 Haziran 2018 tarihlerinde Paris'te yapılacak olan 19th EUPSA Congress broşürüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ISPSR 2018

12 - 14 Ekim 2018 tarihlerinde Taormina (İtalya) da yapılacak olan 31th International Symposium on Pediatric Surgical Research broşürüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ulusal Özofagus Atrezisi Kayıt Sistemi (TUÖAKS)

Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Türkiye Ulusal Özofagus Atrezisi Kayıt Sistemi (TUÖAKS) ile ilgili bilgi, form ve belgelere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çocuk cerrahisinin önemli gücü: Eğitim kurumları dışında çalışan çocuk cerrahları (makale)

2 yıllık bir çalışmanın ardından Çocuk Cerrahisi Dergisi'nde yayımlanan "Çocuk cerrahisinin önemli gücü: Eğitim kurumları dışında çalışan çocuk cerrahları" başlıklı makaleye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Medimagazin'in Dernek Başkanımızla Söyleşisi

Medimagazin'de 1 Nisan 2012 tarihinde yayımlanan, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salih Çetinkurşun ile yapılan söyleşiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Journal of TAPS

Journal of TAPS

Click to the online submission and editorial system for the Journal of Turkish Association of Pediatric Surgeons.

Upcoming Events

 • 7th Central  &  Eastern  European Course  in  Pediatric  Surgery PEDIATRIC TRAUMA MANAGEMENT
  April, 11th - 12th, 2014
  Riga, Latvia
 • ANR Advances in Neuroblastoma
  13th - 16th May 2014
  Cologne, Germany
 • Exstrophy Bootcamp 2014
  May 14th - 15th, 2014
  Charlotte Bloomberg Children's Center of the Johns Hopkins Hospital Baltimore MD
 • EUPSA 2014
  18th - 21st June 2014
  The Convention Centre Dublin, Ireland
 • BAPS 61st Annual Congress with IPEG
  22nd - 25th July 2014
  Edinburgh International Conference Centre (EICC) Edinburgh, Scotland
 • 4th Annual Congress of the European Society of Paediatric Endoscopic Surgeons
  October 1st - 3rd, 2014
  Bratislava, Slovakia